تبلیغات
حقیقت را زمانی كه بسیار دشوار است جستجو كن.

حقیقت را زمانی كه بسیار دشوار است جستجو كن.
اینجا نقطه آغاز است. 
نویسندگان
نظر سنجی
نظرت چیه؟البته انتقادهم داشتی قسمت نظرات برام بنویس.

صفحات جانبی

یزید قاتل امام حسین(علیه‌السلام) نیست!


«الاسباط » سریالی است که اخیرا توسط کویت تولید شده که در آن چهره امام حسن و امام حسین علیهماالسلام را به نمایش گذاشته اند و از اول ماه مبارک رمضان پخش شده است. در این سریال سعی شده که چهره بنی امیه را تطهیر کرده و مسبب مشکلات بین بنی امیه و اهل بیت را عبدالله بن سبا معرفی کنند. در همین رابطه تبیان با جناب آقای دکتر محمدحسین رجبی دوانی عضو هیات علمی دانشگاه مصاحبه ای انجام داده تا به ماهیت عبدالله بن سلام پی برده و نیز چهره معاویه از منابع اهل تسنن به تصویر کشیده شود. این مصاحبه در دو قسمت ارائه می شود.  


دکتر محمدحسین رجبی دوانی

موضوعی که مدتی دغدغه آن را پیدا کردیم و کسانی که به اهل بیت ارادت دارند نگران آن هستند، سریال «الأسباط» هست که اساس مذهب شیعه رو زیر سؤال می برد. سایت تبیان قصد دارد جریانی رو پی ریزی کرده و نقدش نماید. لطفاً در این زمینه صحبتی بفرمایید.

من معتقدم این‌ها از قدرت نرم شیعه هراس دارند چون شیعه به دلیل روحیه ظلم ستیزی و استکبار ستیزی که دارد و دفاعِ از حقیقت، جایگاه والایی پیدا کرده است.

ا

نقلاب ما که در تلاش برای احیای تفکر ناب تشیع و مکتب اهل بیت علیهم السلام است؛ داشت این جاذبه را در جهان اسلام گسترش می‌داد. منتها ارتجاع عرب و جریان سلفی گری با حمایت‌های غرب که به شدت احساس خطر کرده بودند از اینکه اسلام واقعی در حال احیا شدن است موضع گرفتند و سعی کردند اسلام رایج در ایران را یک مذهب ایرانی و شیعی صرف که ضد اهل تسنن هست جلوه دهند. لذا نگذاشتند که ندای این اسلام در انقلاب و مذهب اهل بیت به درستی به جوامع اسلام منعکس شود سی سال آن‌ها سعی کردند جلوی آن را بگیرند.

هر چند همین اسلامی که در اینجا احیا شد زمینه ی احیا شدن اسلام در کشورهای غربی را فراهم کرد. شما اگر اخبار و روزنامه‌های قبل از انقلاب را بررسی کنید؛ درمی‌یابید که جریان اسلامی در کشورهای عربی وجود نداشت. یک اخوان المسلمین بود که سرکوب شده بود که عبدالناصر رئیس جمهور مصر آن را سرکوب کرده بود. سید قطب را اعدام کرده بودند. این‌ها هم به دنبال قدرت نبودند می‌خواستند تفکر دینی رو در جامعه مصر به نوعی حفظ کنند که در کشورهای دیگر هم نتواند رشد کند. در جوامع، پان عربیسم قوت داشت حتی در فلسطین هم شاهد این جریانات نیستیم. فقط (یاسر عرفات) آن هم به قدس به عنوان نماد ملی نه قبله گاه اسلام، آزاد سازی آن را مدنظر داشت. و این بیداری اسلامی که در جوامع عربی رخ داد و اسلام گرایی که در الجزایر و مغرب و همه پدید آمد و سرکوب شدند متأثر از انقلاب ما بود اما مذهب اهل بیت را نگذاشتند که منعکس شود. تا زمان جنگ 33 روزه حزب الله با رژیم پلید صهیونیسم. آنجا چون حزب الله عرب بودند و با مذهب اهل بیت بودند؛ توانستند عرب تحقیر شده ی چندین ساله توسط رژیم صهیونیستی را شکست دهند و موجی عجیب به سمت مذهب شیعه ایجاد شد که در میان اعراب و در مصر و فلسطین جهاد اسلامی فلسطین عموماً شیعه شدند و از «حماس» هم بعضاً شیعه شدند. حتی پسر شیخ قرضاوی مصر هم تحت تأثیر سیدحسن نصرالله شیعه شده و مواضع راه مقاومت را در پیش گرفت.

در عصر ما علامه عسکری ثابت کرد که اصلاً عبدالله بن سبا موجودی جعلی است و وجود خارجی ندارد و این ساخته جاعلین حدیث هست برای تخریب مذهب شیعه

لذا این قدرت نرم شیعه بود و کارهای هنری جمهوری اسلامی هم پشتوانه آن قرار گرفت مثل فیلم‌های امام علی(علیه السلام) و امام رضا(علیه السلام) و مختارنامه.

 

مختارنامه رو شما موفق می‌دانید؟

بله مختارنامه علی رغم ضعف‌هایی که داشت کار نسبتا موفقی بود و به اظهار برخی مسؤولین ما نمایش این فیلم در خیزش جنبش‌های عربی نقش داشته است مخصوصاً در کشور بحرین.

دکتر محمدحسین رجبی دوانی

لذا این‌ها دیدند جمهوری اسلامی از طریق این ابزار هنری می‌تواند قدرت نرمش را بهتر تولید کند این‌ها به عکس العمل افتاده و دست به ساخت سریالهایی شدند و با ساخت چنین سریالی(الاسباط) که بر مبنای روایات جعلی و دشمنی با شیعه شکل گرفته این سریال را بسازند و مطرح کنند که جریان شیعه زائیده فعالیت‌های یک یهودی مسلمان نما هست.

 

عبدالله بن سبا که بود؟

عبدالله بن سبا در عصر خلافت عثمان مسلمان شد هوادار امام علی(علیه السلام) شد مردم مصر و کوفه و بصره را به قیام علیه عثمان واداشت. طبری اینطور نقل می‌کند که مردم از عثمان و عملکردش کمال رضایت رو داشتند این آدم آمد و با شایعات خود مردم را بر ضد عثمان شوراند که جای سؤال دارد؟ که یک آدم ناشناس بیاید مردم مناطق مصر و کوفه و بصره را تحت تأثیر قرار دهد همه رو پیرو خودش کند و بر ضد خلیفه به حرکت در بیاورد؟!

و می‌گویند با راهنمایی عبدالله بن سبا ریختند در مدینه، عثمان را کشتند و با راهنمایی او رفتند سراغ امام علی(علیه السلام) او را خلیفه چهارم کردند و عبدالله بن سبا را مؤسس مذهب شیعه می‌دانند. که در طول تاریخ، علمای شیعه، این حرف را مطرح می‌کردند عملکرد عثمان باعث قیام شد. تشیع از زمان پیامبر اکرم سابقه دارد. پیامبر اکرم فرمودند: «یا علی أنت و شیعتک هم الفائزون» و فعالیت‌های عبدالله بن سبا ربطی به شیعه ندارد و شیعیان اولیه(ارکان اولیه) سلمان و مقداد و ابوذر و ... بودند.

منتهی در عصر ما علامه عسکری ثابت کرد که اصلاً عبدالله بن سبا موجودی جعلی است و وجود خارجی ندارد و این ساخته جاعلین حدیث هست برای تخریب مذهب شیعه.

حالا چیزی که ثابت شده دروغ است را بصورت سریال در آورده اند و معاویه را تطهیر کردند که مثلا معاویه با حسنین(علیهماالسلام) روابط حسنه ای داشته و با هم خویشاوند بودند و آن‌ها هم او را قبول داشتند. با اینکه گفتیم در روایات خودشان هم هست که خلافت بر بنی امیه حرام است

و این‌ها که گفته اند او معتقد بود خدا در علی علیه‌السلام حلول کرده و عده ای رو منحرف کرد و امام علی علیه‌السلام پیروانش رو کشت و خودش را تبعید کرد همه دروغ است و همچنین اینکه علی(ع) عده ای را سوزانده که معتقد بودند حلول کرده در خود ایشان نیز دروغ است.

علامه عسکری با تحقیق خود همه این‌ها را رد می‌کند و جالب اینکه علامه به عربی می‌نوشت و اصلاً کار ایشان را بسیاری از علمای اهل سنت ستودند و تقریظ نوشتند به کتاب عبدالله بن سبا که شما توانسته اید یک مورد دروغ که در کتاب‌ها وارد شده را بر ملا کنید و جلوی پندارهای غلط را بگیرید.

دکتر محمدحسین رجبی دوانی

استادان دانشگاه‌های الأزهر و الجزایر تقریظ نوشتند و عمق تحقیق‌های علامه عسکری را در این ارتباط منعکس کردند.

حالا چیزی که ثابت شده دروغ است را بصورت سریال در آورده اند و معاویه را تطهیر کردند که مثلا  معاویه با حسنین(علیهماالسلام) روابط حسنه ای داشته و با هم خویشاوند بودند و آن‌ها هم او را قبول داشتند. با اینکه گفتیم در روایات خودشان هم هست که خلافت بر بنی امیه حرام است.

هدف سازندگان "الاسباط " اینست که این قدرت نرم شیعه را در ذهن مخاطبانشان از تأثیرگذاری بیاندازند. که اگر شما آمدید سریال امام علی (علیه‌السلام) را ساختید... چون من، بعد از سریال امام علی شاهد بودم که این سریال با اینکه از طرف علمای عامّه حتّی در کشور خودمان مورد استقبال قرار داشت و در قالب نوارهای ویدئویی در آمد برای مشتاقان و حتّی به پاکستان قاچاق می‌شد و تأثیر خود را داشت. «مختارنامه» هم با توجه به شرایط فعلی اصلاً تأثیر جهانی داشته است. لذا این‌ها آمدند با ساخت یک سریال موهن می‌خواهند اینطور جلوه دهند که فرزندان پیامبر با غاصبان خلافت مشکلی نداشته و با آن‌ها همراه بودند.

این‌ها آمدند با ساخت یک سریال موهن می‌خواهند اینطور جلوه دهند که فرزندان پیامبر با غاصبان خلافت مشکلی نداشته و با آن‌ها همراه بودند

و حادثه کربلا هم متوجه یزید نیست. متوجه عبیدالله بن زیاد و عمر سعد است و به اصطلاح محققانه هم دارند کار می‌کنند. چرا که ما یک نقل داریم که یزید هنگامی که کاروان اهل بیت را نزد او آوردند اعلام برائت کرد از کار عمر سعد و عبیدالله.

 

این مطلب در اسناد شیعه هم هست؟

بله اما یزید در چه زمان برائت کرد؟ موقعی که با چوب بر لبان مبارک اباعبدالله زد و آن سخن کفر خودش را بر زبان آورد. که ای کاش بزرگان من زنده بودند و می‌دیدند من انتقام بدر را گرفته‌ام. این‌ها را گفت که با روشنگری‌های حضرت زینب و امام سجاد(علیهماالسلام) اوضاع بر ضرر یزید شد و آن جا بود که یزید از مجلسی که به مناسبت پیروزیش گرفته بود نتیجه نگرفت و تریبون در اختیار اهل بیت قرار گرفت. و به قدری سخنان اهل بیت تأثیرگذار بود که یزید مجبور شد بگوید وقت نماز است و مردم را برای نماز بلند کند. و در همان نماز خیلی‌ها به او اقتدا نکردند و مجلس به ضرر او تمام شد. در این شرایط بود که مجبور به برائت شد.

این سریال برای این است که جلوی آن جریان انقلابی شیعه که تاریخ را تکان داده گرفته شود و احساس کردند این قدرت نرم شیعه در قالب سریال‌های ساخته شده در جمهوری اسلامی و برای مناطق عبری هم نمایش داده شده و مؤثر بوده برای خنثی کردن آن از همین ابزار استفاده کرده و ذهن مخاطبان را نسبت به این قدرت نرم به نفع اهداف خودشون مصادره بکنند.

 
طبقه بندی: اجتماعی، مذهبی،
[ پنجشنبه 3 شهریور 1390 ] [ 12:07 ق.ظ ] [ mostafa entezar ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تنها قصد من از ساخت این وبلاگ مبارزه با کسانیست که قصد دارند دروغ و تزویر را چاشنی عملکرد خود قرار داده و با گرفتن ایمانمان مارا ملعبه دست خود کنند.
تنها راه مبارزه و زندگی کردن در این دنیا افزایش اگاهی و جنگ فکریست.
دوست من اگر میخواهی از تو برای خودت برده نسازند شروع کن آینده در دستان ماست.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان www.entezar-zohoor.mihanblog.com
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
فروش بک لینک طراحی سایت