تبلیغات
حقیقت را زمانی كه بسیار دشوار است جستجو كن.

حقیقت را زمانی كه بسیار دشوار است جستجو كن.
اینجا نقطه آغاز است. 
نویسندگان
نظر سنجی
نظرت چیه؟البته انتقادهم داشتی قسمت نظرات برام بنویس.

صفحات جانبی
 1- تصمیم نداشتم در مورد این موضوع مطلبی در وبلاگ بگذارم اما پس از اینکه متوجه شدم جریان انحرافی یکباره از از تشبیه دکتر احمدی نژاد به یک شخصیت ماورای تاریخی ( شعیب ... بن صالح) که همه علما و بزرگان و رهبر معظم انقلاب و و حتی سید حسن نصرالله آن را رد کردند ، در یک چرخش 180 درجه به قعر تاریخ فرو رفته و ایشان را به یک شخصیت 1400 سال قبل از این تاریخ ! ( مختار ) تشبیه نموده است ، خواستم یادآوری کنم این تشبیه هم همانند ان یکی به درد مصرف داخلی سایت ظهور بسیار بسیار نزدیک است می خورد و مصرف دیگری جز اهانت برخی  بی ادبان و مغرضان به رئیس جمهور و تفریح و خنده عده ای دیگر در پی ندارد .

2- بهتر نیست به جای تشبیه  یک شخصیت فرهنگی و خدوم را که وقت خود را 24 ساعته صرف خدمت به مردم نموده است به تشبیه های عجیب و غریب و شاخ دار! از  ماورای تاریخ گرفته تا 14 قرن قبل به شعیب ابن صالح و مختار و... به جای این همه دکتر را به خودش مثال زده و توصیف کنیم  و به جای تشبیه وی به شخصیتهای موهوم و خیالی و یا احیانا تاریخی که از اشکال هم خالی نبوده اند ، سعی در  نقد منصفانه دستاوردهای وی و شخصیت وی برای کمک به بهتر شدن اوضاع نماییم؟

3- کسی خبر دارد موضوع سریال بعدی کارگردان مختار چه کسی است ؟ احتمالا عده ای از الان دست به کار می شوند تا دکتر احمدی نژاد را به شخصیت جدید سریال بعدی تشبیه کنند تا باز هم مدتی بتوانند با هیاهو و ایجاد بحران برای کشور ، حداقل نام خود را بر سر زبانها بیندازند و رسانه ها را به خود مشغول نمایند !

4- دیر زمانی بود  که به برخی دوستان تذکر داده بودم که تشبیه سید حسن نصرالله به یمانی بی پایه و اساس است چه به لحاظ روایتها و چه به لحاظ گفته صریح خود سید و البته کسی قبول نمی کرد . حتی نقل قول خود سید را از یک منبع موثق ذکر کردم باز هم مورد تمسخر قرار دادند . امروز که خود سید یمانی بودنش را رد کرده و اصل و نسبش را مشخص نموده آیا باز هم حجت دیگری وجود دارد بر منحرف بودن و غلط بودن این تطبیقها؟ یا باز هم ادعا می شود منظور سید این نبوده و ان بوده و یا فلان اشخاص رفته اند سعایت کرده اند نزد سید و سید خود سی دی را ندیده قضاوت کرده ! البته ایشان اظهار داشته اند که سی دی را دیده اند و حجتی برای ادعای برخی نق نق کنان باقی نمی ماند . باید منتظر بود و دید جوابیه ای که برای رد اظهارات سید حسن آماده کرده اند چه موقع  منتشر می شود ؟!

5- اگر منظور از این تشبیهات (بنا بر تیتر مقاله تشبیه جدید دکتر به مختار !) عبرت از تاریخ است ، آیا بهتر نبود این افراد تشبیه کننده ، از گذشته نه چندان دور خود عبرت می گرفتند و می دیدند که این تطبیقهای و تشبیهات جز التهاب آفرینی و تشنج در فضای جامعه و درست در زمانی که نیاز به همبستگی و اتحاد است ، نتیجه دیگری ندارد و بجای تشبیهات عجیب و غریب و افراطی به نقل و نقد اخبار مهم روز می پرداختند.
ظاهرا سخنان انتقادی سید حسن نصرالله و مقام معظم رهبری نسبت به سی دی کذایی جایگاهی برای نشر در سایتهای تشبیه سازی پیدا نکرده است !

6- در پاسخ به این افراد که روزی دکتر را به شعیب تشبیه می کنند و روزی به حضرت یوسف و روزی به مختار و چه بسا فردا او را به جنگجویان لیان شامپو و  قهرمان سریال گمشده و فرار از زندان و ... ( بستگی به نوع سریالی که می بینند !) باید گفت که باور کنید دکتر شبیه هیچ کس نیست . دکتر احمدی نژاد تنها شبیه خودش است . او هم یک انسان است مثل من و شما و مثل بقیه انسانها با ویژگیهای مثبت و منفی و با نقاط ضعف و قوت که به خاطر باورها و عقایدش و اعتماد به نفسی که داشته تصمیم به قبول مسئولیت خطیر ریاست جمهوری کشوری هفتاد و چند میلیونی گرفته و در کار و تلاش خود نیز هم موفق بوده و در مواردی هم ناموفق عمل کرده مثل همه انسانها ! معصوم هم نبوده و نیست و هرگز هم هیچ شخصی غیر معصوم عاری از خطا و اشتباه نبوده است . پس به جای تشبیه دکتر به شخصیتهایی که هر کدام خصوصیات ویژه زمان و مکان خود را دارند ، سعی کنیم خوبیها و خطاهای وی را درست و منصفانه نقد کنیم و سعی کنیم در شخصیت پردازی افراد دچار افراط و تفریط نشویم و خود و جمعی را به دنبال خود به گمراهی نکشانیم . آفت بینش و آگاهی افراط و تفریط است . به هر حال در هر کشوری رئیس جمهور هر که باشد و هر چند شخصیتی تاثیر گذار داشته باشد پس از پایان دوره خود کم کم از اذهان می رود و شخصی دیگر جایگزین او می شود لذا نیازی به این همه قهرمان سازی از یک شخصیت معمولی وجود ندارد که روزی او را سردار امام زمان بخوانیم و روزی او را زمینه ساز منتقم اصلی ! تا باب افراط و تفریط و التهاب آفرینی را در جامعه بگشاییم ! کما اینکه تا کنون دیده ایم این تشبیه سازیها جز نتیجه منفی و نفی آن از سوی علما و بزرگان نتیجه ای در پی نداشته است و مصداق عملی عبث و بیهوده است.

7- قاعدتا پی نوشت باید پس از اصل مطلب و پایان مطلب مرتبط با تیتر باشد ولی این بار بر عکس شدهطبقه بندی: انتظار ظهور،
[ شنبه 12 شهریور 1390 ] [ 04:17 ب.ظ ] [ mostafa entezar ]
.: Weblog Themes By Iran Skin :.

درباره وبلاگ

تنها قصد من از ساخت این وبلاگ مبارزه با کسانیست که قصد دارند دروغ و تزویر را چاشنی عملکرد خود قرار داده و با گرفتن ایمانمان مارا ملعبه دست خود کنند.
تنها راه مبارزه و زندگی کردن در این دنیا افزایش اگاهی و جنگ فکریست.
دوست من اگر میخواهی از تو برای خودت برده نسازند شروع کن آینده در دستان ماست.
آمار سایت
بازدیدهای امروز : نفر
بازدیدهای دیروز : نفر
كل بازدیدها : نفر
بازدید این ماه : نفر
بازدید ماه قبل : نفر
تعداد نویسندگان : عدد
كل مطالب : عدد
آخرین بروز رسانی :
ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان
ابزار وبلاگنویسان www.entezar-zohoor.mihanblog.com
Google

در این وبلاگ
در كل اینترنت
فروش بک لینک طراحی سایت